Risk Hayat Sigortası

Turuncu Elma Hayat Sigortası


Neden “Turuncu Elma”? "Elma" sağlık demek, enerji demek, şifa demek, vitamin demek...
Hayat, sevdiklerimizle paylaştıklarımız kadar değerli…
Hayata yetişme çalışmalarımızın içinde kendimizi aşarak çabalarken, büyüdüğümüzü, yorulduğumuzu düşünme zamanımız olmuyor. Hep aynı kalacağımızı hissederken yılları arkamızda bırakıyoruz.

Hep aynı kalabilecek miyiz ?


Dileğimiz, herkesin istedigi gibi bir hayata sahip olması ama bazen hayat bize kötü sürprizler yaşatabiliyor. Ne kadar dikkatli olursak olalım bazı olayları değiştirme gücümüz olmuyor. Herşey yolunda giderken bazı dostlarımızın "Geleceğini, aileni güvence altına aldın mı?" sorusunu duyuyoruz. Bu sorunun cevabını Turuncu Elma ile veriyoruz. Benzersiz yaklaşımıyla, çok farklı, son derece esnek, güvenli bir gelecek sunan ve tam koruma sağlayan yepyeni bir hayat sigortasını sizlerle paylaşıyoruz. "Yarın başıma bir şey geldiğinde ailemin ve kendimin yaşayacağı maddi zorluklara nasıl çözüm bulacağım" diye düşünmek zorunda kalmayacaksınız!

Turuncu Elma Hayat Sigortası'nın sundukları


- Turuncu Elma Hayat Sigortası ile yaşam kaybı veya (seçilirse) kritik hastalıklardan birinin teşhisi durumunda sevdiklerinize belirlediğiniz bir tutar kalır. Böylece sevdiklerinizin yaşayacağı maddi zorluklara nasıl çözüm bulacağınızı düşünmek zorunda kalmaz ve onların geleceğini güvence altına almış olursunuz.

- Ana teminatın yanı sıra seçenekli olarak sunulan ek teminatlardan Kritik Hastalıklar, Tam ve Daimi Maluliyet ve Maluliyet Yıllık Destek Ek Teminatlarını almanız durumunda sevdiklerinizin yanı sıra kendinizi de koruma altına almış olursunuz. Çünkü size tedavi masraflarınızı karşılamaya yönelik ve hayatınızı devam ettirebilmeniz için belirlediğiniz tutar ödenir. Bu sayede tedaviniz devam ederken gelir kaybınızı düşünmek zorunda kalmazsınız.

- Ayrıca Kazaen Vefat Ek Teminatı ve / veya Toplu Taşıtta Kazaen Vefat Ek Teminatı talep edilmesi halinde sigortalının kazaen vefatı ya da toplu taşıt araçlarında biletli yolcu iken oluşan bir kaza sonucu vefatı durumlarında, poliçedeki şartlar doğrultusunda, belirtilen teminat tutarı vefat tazminatına eklenerek sevdiklerinize ödenir.

Turuncu Elma Hayat Sigortası kapsamı içerisinde olan Kritik hastalıklar:

 • Alzheimer
 • Kanser
 • Kalp krizi
 • İnme
 • Koroner arter (by-pass) ameliyatı
 • Böbrek yetmezliği
 • Multiple Skleroz (MS)
 • Aort değiştirme ameliyatı
 • Kalp kapakçığı değişimi
 • Paraliz
 • Önemli organ nakilleri
 • Üçüncü derece yanık
 • Parkinson
 • İyi huylu beyin tümörü
 • Motor nöron hastalıkları
 • Koma
 • Tam ve daimi maluliyet

 • Ödeme Güvence Sigortası


  Beklenmedik risklere karsı hazırlıklı olun! Yılların hızla geçtigini fark ettiniz ve Aegon'un Hayat Sigortası ürünlerinden biriyle geleceğinizi güvence altına almaya karar verdiniz... Ama sigorta primlerinizi çeşitli nedenlerden dolayı ödeyememe kaygısı yaşıyorsunuz. "İşsiz kalırsam, vaktinden önce başıma bir şey gelirse!" gibi kaygılarınızı artık bir kenara bırakın.

  Aegon'un sizi tüm bu kaygılardan kurtaracak harika bir planı var.

  Aegon olarak istenmeyen nedenlerle tamamlayamadığınız birikimlerinizi ve güvencelerinizi ek bir sigorta sayesinde koruyor ve bu özel planın adına da Ödeme Güvence Sigortası diyoruz.

  Ödeme Güvence Sigortası neden gerekli?


  Hayat bazen karşınıza beklenmedik sürprizler çıkarabiliyor. Beklenmedik olayların önüne geçebilmek ne yazık ki mümkün degil; ancak hayatınızda bırakacakları etkileri, alacağınız önlemler ile azaltmanız mümkün...

  Ödeme Güvence Sigortası, yarınlarınızı düşünerek yaptırdıgınız sigortanızın, gerçekleşen risk sonrası da devam etmesini sağlar. İstenmeyen ve beklenmeyen durumlarda, ödeyemediğiniz primlerinizi Aegon sizin yerinize öder.

  Kendinizin ve sevdiklerinizin yarınlarını garanti altına almak amacıyla yaptığınız güvence ve birikim, tam da planladığınız gibi sevdiklerinizi korur.

  Hangi riskler karşısında güvence altındasınız?


  Vefat durumunda Prim Muafiyeti ana teminatına ek olarak alınabilecek, Tam ve Daimi Maluliyet, Kritik Hastalıklar, İşsizlik ve Kaza Sonucu Hastanede Yatarak Tedavi ek teminatları ile Ödeme Güvence Sigortası poliçenizi ile güvence altına alırsınız. Bu risklerden birini ya da hepsini teminat içerikleri doğrultusunda güvence altına alır; geleceğe güvenle bakarsınız. Belirlenen risklerle karsılaşmanız durumundaysa belirlenen süredeki primleriniz Aegon tarafından ödenir. Böylece sigortanız için ödeme yapmak durumunda kalmazsınız. Eğer Koruma Altına Alınan Poliçe'nin sigortalısı ile Ödeme Güvence Sigortası'nın Sigorta Ettireni aynı kişi ise Sigorta Ettirenin vefatı ile Koruma Altına Alınan Poliçe sona ereceği için Sigorta Bedeli tek seferde ödenir ve poliçe sona erer. Farklı kişi olması durumunda ise Sigorta Ettirenin vefatı halinde süre sonuna kadar Koruma Altına Alınan Poliçe'nin primleri ödenir.

  Beklenmedik risklere karşı hazırlıklı olun!


  Ödeme Güvence Sigortası'ndan kimler faydalanabilir? Aegon'un Ödüllü Birikim ve Prim İadeli Hayat Sigortaları'na sahip, minimum 18 yaş ile sigorta teminatına bağlı olarak değişen yaş aralığında bulunan, medeni haklarını kullanma ehliyetine sahip tüm bireyler bu sigortadan yararlanabilir.

  Ödeme Güvence Sigortası'ndan nasıl faydalanabilirsiniz?


  Ödeme Güvence Sigortası'nı, yalnızca Aegon'un Prim İadeli Hayat Sigortası ve Ödüllü Birikim Hayat Sigortası ile beraber satın alabilirsiniz. Ödeme Güvence Sigortası primlerinin ödeme koşulları (ödeme aracı, ödemenin sıklığı, para birimi ve prim ödeme süresi), Koruma Altına Alınan Poliçe'nin prim ödeme koşullarıyla aynı olacaktır. Birden fazla poliçe sahibiyseniz, her bir poliçeniz için 1 adet Ödeme Güvence Sistemi poliçesi düzenlenir. Örneğin; 2 ayrı Türk Lirası poliçeniz var ise Türk Lirası para biriminde 2 ayrı poliçe düzenlenecektir. ABD Doları poliçesi için ise ABD Doları para birimli ayrı bir Ödeme Güvence Sigortası poliçesi ile beklenmedik riskler karşısında dahi hayat sigortanızın primleri Aegon tarafından ödenmeye devam edecektir. Koruma Altına Alınan Poliçe'de yapılan bir prim değişikligi Ödeme Güvence Sigortası'nın primini değiştirecektir. Koruma Altına Alınan Poliçe'nin iptali halinde ise Ödeme Güvence Sigortası da otomatik olarak sona erecektir.

  Ödeme Güvence Sigortası kazandırır...


  Ödeme Güvence Sigortası, geleceginizi güvence altına alır; yarınınız kazanır. Sevdikleriniz ve kendiniz için planladığınız güzel gelecek, ne olursa olsun, planlarınıza uygun şekillenir. Bildiginiz gibi, beklenmedik olaylar yatırımınızı yarım bırakmanıza; bu yüzden yapılacak kesintiler nedeniyle tamamlayamadığınız yatırımınız da birikimlerinizin azalmasına neden olabilir. İşte, Ödeme Güvence Sistemi tam da bu noktada devreye girer, yatırımınızın devamlılığını sağlar ve birikimlerinizi korur. Kapsam altındaki poliçelerinizin prim artışı, siz tazminat ödemesine başladıktan sonra da devam eder.

  Kritik Hastalıklar, Vefat ve Daimi Maluliyet durumunda süre sonuna kadar; işsizlik durumunda ise 6 aya kadar poliçenize ait primleri ödeyerek Aegon, sizin için yaptığı ödemeleri enflasyona karşı korur ve bu ödemelerin artışlarını sağlar.

  Kaza sonucu kesintisiz olarak hastanede yatılı tedavi görmeniz durumunda, ilgili süre ve tutar limitleri dahilinde kalması ve tedaviniz devam ettigi süre boyunca Koruma Altına Alınan Poliçe'nin halen yürürlükte olması şartı ile her ay bir kez olmak üzere en fazla 6 ay boyunca Koruma Altına Alınan Poliçe primleriniz ödenir.

  HABERLER